سروش     RSS     Admin
۱۴۰۰/۱۰/۱۰

وزیر کشور از باغ پرندگان قم بازدید کرد

احمد وحیدی وزیر کشور به همراه جمالی نژاد رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور روز پنجشنبه نهم دی ماه در جریان سیزدهمین سفر استانی رییس جمهور از باغ پرندگان قم بازدید کردند و در جریان نحوه ساخت و مدیریت این مجموعه قرار گرفتند.

به گزارش شهرداری قم، معاون خدمات شهری شهرداری قم در این بازدید با اشاره به محدودیت‌های ایجاد شده برای این مجموعه به دلیل شیوع ویروس کرونا و دیگر مشکلات اظهار داشت: جلسات منظمی با مجموعه دامپزشکی و محیط زیست برای ساخت و مدیریت این باغ برگزار شده است.
 
عباس ذاکریان افزود: به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری‌ها، پیشنهاد جمع آوری پرندگان در مجموعه مورد توجه قرار گرفت که در این مسیر تلاش کردیم تمام پرندگان در حصار قرار گرفته و از برخورد نزدیک با بازدیدکنندگان جلوگیری شود.
 
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم نیز در این بازدید با اشاره به ایجاد زیست گاه پرندگان و گلخانه گیاهان حاره‌ای در این باغ گفت: این مجموعه ایزوله است تا مشکلی برای محیط زیست و طیور در استان ایجاد نشود.
 
پیام جوادیان با اشاره به بازچرخانی آب در این باغ به منظور جلوگیری از هدر رفت آب افزود: تمام آبیاری این بوستان با سیستم‌های هوشمند تحت فشار صورت می‌گیرد.
 
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به اینکه بوستان هزار هکتاری از باغ پرندگان آغاز شده و تا نزدیکی مسجد مقدس جمکران امتداد دارد اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا موجب ایجاد برخی محدودیت‌ها در این مجموعه شده است.
 
مجموعه باغ پرندگان شهر قم، با مساحت ۷۰ هزار مترمربع در آذرماه ۹۹ به‌بهره‌برداری رسید، در زمان افتتاح اعلام شد که در این مجموعه انواع پرندگان در ۱۱ قفسه و یک سوله ۲ هزار و ۷۰۰ مترمربعی نگهداری می‌شوند.
 


تعداد بازدیدها : ۴۹۸
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RBO-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟