سروش     RSS     Admin
۱۴۰۰/۰۹/۳۰

معاون اول رییس جمهوری: کلانشهرها الگوی مدیریت و سبک زندگی شهری برای سایر شهرهای کشور هستند / تاکید بر پیش‌بینی منابع لازم برای رفع حاشیه‌نشینی / رفع مشکلات شهرداری ها از اولویت های دولت سیزدهم است

معاون اول رییس جمهور کلانشهرهای کشور را الگوی مدیریت و سبک زندگی شهری برای سایر شهرهای کشور خواند و تأکید کرد: شهرداری ها به دلیل حجم بالای ارائه خدمات به عموم مردم می توانند منشأ ایجاد رضایت در میان اقشار مختلف باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رییس‌جمهوری، محمد مخبر عصر دوشنبه 29 آذر در جلسه مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران با اشاره به نقش پررنگ شهرداری ها در زمینه افزایش شادابی و نشاط اجتماعی به عنوان یکی از وظایف شهرداری ها به ویژه در کلانشهرها، از شهرداران خواست تا با تقویت هویت های محله ای و توجه به سبک زندگی اسلامی-ایرانی پیوندهای اجتماعی را در میان مردم انسجام بخشند.
 
وی تأکید کرد: شهرداری ها در سرتاسر کشور در ایجاد الگوی مناسب برای سبک زندگی، افزایش روحیه و نشاط اجتماعی و همچنین نگرش مردم نقش کلیدی و اساسی ایفا می کنند و بیشترین ارتباط را با همه ابعاد و جنبه های زندگی مردم دارند اما دولت ها در دهه های گذشته به این بخش از ساختار مهم کشور کمتر توجه کرده اند.
 
معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: ایجاد اماکن مناسب فرهنگی و ورزشی، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور، بهسازی جاده های درون شهری و توجه به سبک معماری ایرانی-اسلامی در ساخت و ساز شهرها از جمله مواردی است که باید در اولویت کاری باشد و شهرداری ها باید بتوانند با اجرای پیوست های اجتماعی مناسب برای طرح های شهری و همچنین برنامه های مدون در کاهش آسیب های اجتماعی و تقویت تعاملات بین مردم تاثیرگذار باشند.
 
 مخبر با اشاره به منویات ودغدغه های مقام معظم رهبری مبنی بر حل مشکل حاشیه نشینی در کلانشهرها و شهرهای بزرگ گفت: وجود پدیده حاشیه نشینی و ایجاد سکونت گاههای غیررسمی در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران نیست و باید با رصد مداوم و پیش بینی منابع لازم حرکت بزرگی را در زمینه رفع حاشیه نشینی دنبال کرد.
 
معاون اول رییس جمهور در این جلسه پس از استماع سخنان تعدادی از شهرداران رفع مشکلات شهرداری ها را از اولویت های دولت سیزدهم برشمرد و از پیگیری این مشکلات با حضور نمایندگان مجمع کلانشهرها خبر داد.
 
در ادامه این جلسه نیز شهرداران کلانشهرهای کشور مطالبات، مشکلات وخواسته های عمده شهرداری ها از جمله در حوزه آلودگی هوا و ترافیک شهری، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، بودجه، سکونت گاه های غیررسمی، صدور مجوزها، جذب نیروی انسانی و به روز رسانی قوانین را مطرح کردند.


تعداد بازدیدها : ۶۴۹
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RB6-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟