سروش     RSS     Admin
۱۴۰۰/۰۹/۲۸

وزیر کشور بر مقابله با بسترهای فسادزا در شهرداری‌ها تاکید کرد

دکتر وحیدی از عزم جدی وزارت کشور در ریشه یابی بسترهای فسادزا در شهرداریها خبر داد و تاکید کرد: در این راستا پیشگیری و مقابله با فساد در مدیریت شهری در اولویت قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر احمد وحیدی که در اولین جلسه شناسایی گلوگاههای فساد در شهرداری ها و راهکارهای پیشگیری و مقابله با آن سخن می گفت، افزود: در اسناد فرادست از جمله قانون اساسی، سیاست های کلی نظام، فرامین مقام معظم رهبری و احکام برنامه ششم توسعه کشور و سایر قوانین و مقررات موضوعی بر ضرورت و اهمیت رسیدگی به مساله فساد تاکید شده است.
 
وی در ادامه ضمن استماع گزارش سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در این خصوص با بیان اینکه یکی از سیاست های محوری دولت سیزدهم مقابله با فساد و پیشگیری از بروز زمینه ها و بسترهای فسادزا در کشور می باشد، گفت: در این راستا شناسایی گلوگاههای فساد در مجموعه مدیریت شهری و روستایی با توجه به ارتباط مستمر شهرداریها، دهیاری ها و شوراها با مردم از جایگاه مهمی برخوردار است و در اولویت وزارت کشور و همچنین استانداریها قرار دارد.
 
وزیر کشور ادامه داد: علیرغم وجود بسترها و زمینه های فسادزا در شهرداریها،  به دلیل کثرت و تنوع وظایف و ماموریت های محوله، در گام نخست با شناخت تمامی ابعاد و جنبه های موضوع می بایست نسبت به اولویت بندی حوزه های ماموریتی فسادزا در شهرداریها اقدام نمود.
 
وحیدی افزود: همچنین با اولویت بندی ماموریتهای شهرداریها، تمرکز و برنامه ریزی در گام نخست بر حوزه شهرسازی و معماری و حوزه مالی و اقتصادی باید صورت گیرد و با احصاء دقیق زمینه ها و بسترهای فساد زا، اهتمام جدی برای اصلاح فرآیندها و رویه های حاکم انجام شود.
 
شایان ذکر است، اولین جلسه شناسایی گلوگاههای فساد در شهرداری ها و راهکارهای پیشگیری و مقابله با آن با حضور وزیر کشور و نمایندگان دستگاههای نظارتی و قضایی ذیربط برگزار و در ابتدا گزارشی از سوی مدیران سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور پیرامون موضوع و راهبردهای پاسخگویی و شفافیت و رسیدن به شهرداریهای شیشه ای ارائه گردید که بیان کننده شناخت ابعاد و زوایای موضوع و چگونگی رسیدگی به آن بود.
 
در پایان پس از بحث و تبادل نظر اعضای جلسه مقرر گردید گزارش پایه تهیه شده، برای اعضای حاضر در جلسه ارسال و ظرف مدت دو هفته با اخد پیشنهادها نسبت به تکمیل آن و تنظیم گزارش نهایی اقدام شود.
 


تعداد بازدیدها : ۱۰۲۴
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RB2-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟