سروش     RSS     Admin
۱۴۰۰/۰۹/۱۷

دو وبینار آموزشی در موضوع مدیریت پسماند با همکاری جایکا برگزار شد

در راستای همکاریهای فی مابین جمهوری اسلامی ایران و موسسه آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا)، دو وبینار آموزشی تخصصی در موضوع مدیریت پسماندها با هماهنگی و محوریت سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برای مدیران و کارشناسان سازمانهای مدیریت پسماند کشور ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، این دو وبینار در پی اجرای تفاهم نامه های همکاری دو طرف در زمینه حمایت های فنی جایکا از پروژه های مدیریت پسماند کشورمان و سفر هیاتی از متخصین آژانس یاد شده از پروژه های در دست اجرای شهرداریهای رشت، نوشهر، آمل و ساری برگزار شد.

در این راستا و پس از بازدید های صورت گرفته، نتایح حاصل در قالب وبینار آموزشی در 16 آذر برای مدیران و کارشناسان سازمانهای مدیریت پسماند کشور ارائه شد.

در ادامه در یک وبینار آموزشی، نحوه تهیه طرح جامع پسماند در روز 17 آذرماه برای مدیران و کارشناسان مرتبط استانداریها و سازمانهای مدیریت پسماند شهرداری ها ارائه گردید.

در این دو وبینار دکتر راضی مدیرکل دفتر محیط زیست و خدمات شهری و دکتر کریمی مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و جمعی از کارشناسان این دو دفتر نیز حضور داشتند و توضیحات لازم را ارایه نمودند. دکتر راضی همچنین در سفر هیات ژاپنی به استان های ساحلی شمالی به منظور بازدید از تاسیسات مدیریت پسماند نیز حضور داشت.

همچنین در ادامه همکاریهای فی مابین، جلسه بررسی و انتخاب پروژه پایلوت پسماند بر اساس شاخص های متعدد از جمله میزان پسماند تولیدی و ... تشکیل و امکان اجرای تمامی زنجیره کامل مدیریت پسماند بررسی و همچنین بازدید از مناطق اولویت دار برنامه ای سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور انجام شد.
 


تعداد بازدیدها : ۵۷۴
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77R9Z-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟