سروش     RSS     Admin
۱۴۰۰/۰۹/۱۱

جمالی نژاد: نقش مدیریت شهری در دیپلماسی شهری باید تقویت شود/ آماده توسعه همکاریها با نهادهای بین المللی در زمینه های آموزشی و فنی حوزه کاری شهرداریها هستیم

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستای وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با بیان اینکه دیپلماسی شهری، که مدیریت شهری بازیگر اصلی آن است و مکمل دیپلماسی رسمی کشور می باشد امروزه از اهمیت زیادی در عرصه روابط بین الملل برخوردار است؛‌ بر تقویت و پررنگ شدن نقش مدیریت شهری در این عرصه تاکید نمود.

 به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهدی جمالی نژاد با بیان مطلب فوق در دیدار با مدیر ارشد امور خاورمیانه موسسه آژانس همکاری های بین المللی ژاپن(جایکا) گفت: در حال حاضر در عرصه بین الملل در کنار دولتها که از بازیگران اصلی عرصه روابط بین الملل هستند، روزبه روز نقش سازمان های بین المللی و منطقه ای و شهرداری ها هم در این عرصه در حال افزایش می باشد.

 وی افزود: وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور آماده ارتقای سطح مناسبات بین المللی شهرداری ها وبرنامه ریزی به منظور ارتقائ اینگونه مناسبات، دیپلماسی عمومی با توجه به  اثرات سازنده و مثبت آن در قالب دیپلماسی دوجانبه و همکاری با سازمانهای بین المللی در قالب دیپلماسی چندجانبه است.

 جمالی نژاد با اشاره به پیشینه همکاری های دو کشور ایران و ژاپن و همچنین همکاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و آژانس جایکا در امور آموزشی و پژوهشی و حوزه های تخصصی شهرداریها، گفت: آماده توسعه کمی و کیفی مراودات و همکاریهآ هستیم  وسازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور آمادگی خود را برای نمایندگی آژانس جایکا در منطقه و همچنین تهیه برنامه های اجرایی مدیریت پسماند و همکاری های فنی و تخصصی و امور آموزشی حوزه کاری شهرداریها اعلام می نماید.

 در این جلسه یوشی کاوا مدیر ارشد امور خاورمیانه موسسه آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا ) با اشاره به همکاری های چندین ساله با سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ابرازامیدواری نمود که با کاهش آسیب های ناشی از ویروس کرونا، شاهد آغاز برگزاری دوره های آموزشی برای شهرداری های ایران و کشورهای منطقه در حوزه های مدیریت پسماند، آتش نشانی و ایمنی، حمل و نقل شهری و ... باشیم.

 هیات ژاپنی  قرار است در سفر به استان های شمالی از مراکز و تجهیزات مرتبط با مدیریت پسماند استان های گیلان و مازندران و باغ ژاپنی در حال احداث در رشت  بازدید نماید.

 


تعداد بازدیدها : ۶۰۳
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77R9H-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟