سروش     RSS     Admin
۱۴۰۰/۰۶/۲۷

برنامه های بزرگداشت ۷ مهر روز آتش نشانی و ایمنی ابلاغ شد

برنامه های بزرگداشت هفتم مهرماه روز 'آتش نشانی و ایمنی'در سال جاری برای برنامه ریزی و اجرا در شهرها و روستاها از سوی رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به استانداری ها ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، دکتر راضی مدیرکل دفتر محیط‌زیست و خدمات شهری سازمان در این زمینه اظهار کرد: این برنامه ها با درنظر گرفتن محدودیت‌های بیماری کووید- 19 و با هدف؛ "شفاف سازی فعالیت و اقدامات و ارایه خدمات مناسب به شهروندان با درنظر گرفتن شرایط و محدودیت های کرونا"  تدوین‌شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط و محدودیت‌های بیماری کووید-19 ضرورت دارد ضمن استفاده مناسب از ظرفیت رسانه های جمعی و شبکه‌های مجازی، برگزاری برنامه‌ها و مراسم یادبود این روز، با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی، انجام پذیرد.

دکتر راضی در ادامه اهداف و محورهای اصلی بزرگداشت روز آتش‌نشانی و ایمنی در سال 1400 را مشتمل بر برنامه ریزی برای ارتقای توان اجرایی و عملیاتی در زمینه های؛ پیشگیری، آمادگی و مقابله با حوادث و سوانح و ارتقای سطح دانش تخصصی و تأمین  سلامت جسمی و روحی آتش نشانان و همچنین  برنامه ریزی برای شفاف سازی فعالیت و اقدامات همچنین ارایه خدمات مناسب به شهروندان با درنظر گرفتن شرایط و محدودیت های کرونا برشمرد. 

وی، برنامه‌ریزی برای مدیریت یکپارچه و اقدام هماهنگ برای جلب مشارکت کلیه دستگاه‌های امدادی و عملیاتی مرتبط برای پیشگیری و کنترل حوادث و سوانح و ترویج فرهنگ ایمنی در بین شهروندان به منظور ارتقای سطح دانش، مسئولیت و مشارکت های اجتماعی در پیشگیری از حوادث، همچنین نظارت موثر و مستمر ر به‌کارگیری اصول، معیارها، ضوابط و مقررات ایمنی در ساختمان ها و مستحدثات برای تمامی مراحل ساخت و بهره‌برداری؛ را دیگر اهداف و محورهای اصلی بزرگداشت روز آتش‌نشانی و ایمنی در سال 1400 ذکر نمود.

مدیرکل دفتر محیط‌زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور عناوین برنامه‌های اجرایی بزرگداشت 7 مهر روز آتش نشانی و ایمنی در سطح استانی را برنامه‌ریزی برای افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های مرتبط با آتش نشانی شهری و روستایی با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی و اطلاع رسانی مناسب برنامه های بزرگداشت روز "آتش نشانی و ایمنی" و همچنین اعلام مهم‌ترین اقدامات، توانمندی ها، آمار حوادث و سوانح، و برنامه های آینده شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در زمینه آتش‌نشانی و خدمات ایمنی از طریق رسانه های جمعی بیان نمود.

دکتر راضی برنامه‌ریزی برای ترویج فرهنگ ایمنی و استفاده از مشارکت مردم در پیشگیری و کنترل حوادث و سوانح شهری و روستایی را از جکله برنامه های مرتبط با هفتم مهر در سطح شهری و روستایی و اعطای درجات آتش نشانی مطابق دستورالعمل و شرایط احراز درجات آتش نشانان کشور را از برنامه های این مناسبت در سطح کشوری، استانی و شهری ذکر نمود.
 
 
 
متن برنامه‌های روز آتش نشانی و ایمنی (هفتم مهر) برای اجرا در شهرداری ها و دهیاری های کشور در فایل زیر این خبر درج شده است


تعداد بازدیدها : ۵۱۸
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77R4S-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟