سروش     RSS     Admin
۱۴۰۰/۰۶/۲۰

شماره ۱۳۲ مجله شهرداریها با موضوع شهر خلاق منتشر شد

رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از انتشار یکصد و سی و دومین شماره از مجله شهرداریها با محوریت "شهر خلاق" از سوی انتشارات سازمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اسمعیل زیارتی نصرآبادی گفت: در سال‌های اخیر تلاش برای حل بحران‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در نواحی شهری در قالب گفتمان "خلاقیت شهری" نمودی تازه یافته است که این رویکرد برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود شهرها جهت پاسخگویی به نیازها و مسایل گوناگون با تفکر و برنامه‌ریزی و فعالیت‌های نوآورانه در مدیریت شهری در حال شکل گیری بوده که در نهایت باید زمینه‌ساز ظهور و بروز خلاقیت‌های شهری شود.

بر همین اساس تحریریه ماهنامه شهرداریها تصمیم گرفت شماره پیش روی مجله را به محور بسیار مهم "شهر خلاق" اختصاص داده و پیرامون آن به بررسی چالش‌ها و مشکلات و ارایه راه‌حل‌هایی برای آن‌ها در حوزه مدیریت شهری پرداخته است.

وی افزود: در این شماره از مجله به موضوعاتی همچون؛ "واکاوی نقش شهرداری‌ها در بسترسازی شهر خلاق"، "شبکه‌های شهری خلاق، راهکار برون رفت از چالش‌های شهری"، "ایجاد شهری خلاق با مدیریت تکنولوژی‌های در جهت توسعه پایدار شهری"، "تجربیات جهانی"، "خانه نوآوری مشهد" و ... با استفاده از نظر اساتید و متخصصین این حوزه پرداخته شده  است.

وی اضافه کرد: نسخه چاپی این شماره برای دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری‌ها ارسال و نسخه الکترونیکی آن نیز در نشانی www.imo.org.ir بارگذاری و قابل دریافت است و علاقه‌مندان می‌توانند ضمن بهره‌گیری از مطالب مجله، در صورت داشتن مقاله، تجربه، گزارش یا مطلب مرتبط به آدرس پست الکترونیکی shahrdariha91@gmail.com ارسال نموده و همچنین با ارایه نظرات و پیشنهادهای سازنده خود، تحریریه را در بهبود مطالب یاری رسانند. 

متن این شماره ماهنامه شهرداری ها در فایل زیر این خبر درج شده است


 
تعداد بازدیدها : ۶۹۹
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77R4I-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟