سروش     RSS     Admin
۱۳۹۹/۱۲/۲۳

بازدید معاون امور شهرداری های سازمان از شهرداری های جنوب استان ایلام

دکتر حسین رجب صلاحی معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور طی سفر به استان ایلام از شهرداری های جنوب این استان و پروژه های آنها بازدید و در نشست هایی با حضور شهرداران شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور،‌ معاون امور شهرداری ها در جریان سفر به جنوب استان ایلام از شهرداری های این مناطق از جمله آبدانان، بدره، دره شهر، دهلران، مهران، ایوان، زرنه، جعفرآباد، چوار، ارکواز، مهر، دلگشا، هلیلان، سیروان و پروژه های عمرانی و خدماتی آنها بازدید نمود و در نشستهایی جداگانه که با حضور علیزاده نماینده حوزه جنوبی ایلام در مجلس شورای اسلامی، مدیران استانداری، فرمانداران، بخشداران، شهرداران و روسای شوراها و مدیرکل دفتر محیط زیست و خدمات شهری سازمان تشکیل شد،‌ آخرین برنامه های کلان دولت و سازمان برای حمایت ازمدیریت شهری و شهرداری ها تشریح و ضمن تبادل نظر با حاضران در جلسات به پزسشهای مطرح شده پاسخ داده شد.
 معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در گردهمایی شهرداران و شوراهای اسلامی شهرستان آبدانان با تاکید براینکه انتظار مردم از شهرداری ها در زمان باقی مانده از فعالیت شورای پنجم، تلاش و کوشش مستمر برای تحقق برنامه های مصوب می باشد، بر ارتباط حداکثری اعضای شوراها و شهرداران و مدیران شهرداری با مردم تا خاتمه کار شورا و شهرداری و پیگیری اجرای پروژه ها و طرح ها و ارایه گزارش پیشرفت آنها تاکید نمود.
وی ادامه داد: مجوز استخدام و تبدیل وضعیت ۱۲ هزار و 400 نفر نیروی قرارداد کار معین برای شهرداری ها اخذ شده و آیین نامه و دستورالعمل های اجرایی آن در دست تهیه و تدوین است.
وی با بیان اینکه حل مشکل پسماندهای شهری و بهبود وضعیت شهرداریهای کشور در اولویت نخست قرار دارد، یادآور شد: بر اساس اسناد بالادستی مقرر شده است به منظور بهبود وضعیت فرایند تجمیع، حمل و دفن بهداشتی پسماندهای شهری و اقتصادی کردن و استفاده بهینه از این سرمایه های عمومی سالانه یک هزار میلیاردتومان اعتبار دراختیار وزارت کشور قرار گیرد.
وی تاکید کرد: باید در یک برنامه چهارساله با بکارگیری فناوری های نوین و استفاده از متخصصان و سامانه های دانش بنیان وضعیت نامناسب کنونی فرآیند پسماندهای شهرها بهبود بخشیده و اقتصادی شود.
معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از اجرای طرح تقویت زیرساخت شهرداری های کشور خبر داد و افزود: به منظور حل مشکل اقتصادی و تثبیت درآمدهای پایدار شهرداری های کشور به همه شهرداری های مناطق محروم چهار میلیارد تومان تسهیلات کم بهره با سر رسید پنج ساله پرداخت می شود.
رجب صلاحی همچنین از افزایش منابع و اعتبارات تبصره ۳۹ مالیات برارزش افزوده شهرداری ها درسال آینده خبر داد.
معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین در ادامه سفر به استان ایلام در دیدار شهرداران و شوراهای اسلامی شهرستان دهلران گفت: ۱۷ درصد از سهم قیر تولیدی به شهرداری های سراسر کشور اختصاص می یابد.
وی با اشاره اینکه در بودجه سال ۱۴۰۰ ارقام خوبی در حوزه عمرانی برای شهرها دیده شده است، افزود: تولید چهار میلیون تن قیر در کشور پیش بینی شده که ۱۷ درصد آن مربوط به شهرداری ها است.
وی با اشاره به انتشار ۸۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت تاکید کرد: این میزان در حوزه توسعه حمل و نقل عمومی شهری و باز آفرینی شهری تخصیص می یابد.
رجبی صلاحی گفت: از محل منابع بازسازی خسارت های سیل نیز پنج هزار میلیارد ریال از محل ماده ۱۰ و ۱۲ بحران برای شهرداری ها پیش بینی شده است.
وی در خصوص ماده ۵۸ نیز یادآور شد: اعتباراتی به شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر اختصاص یافته که خوشبختانه در استان ایلام بسیاری از شهرداری ها و بویژه شهرداری دهلران از این منابع بهره مند خواهند شد.
معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور سهم شهرداری دهلران را از این اعتبار بین هشت تا ۹ میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: این اعتبار در پروژه های عمرانی استفاده خواهد شد.
رجب صلاحی از شهرداران خواست هرچه سریعتر طرح جامع مدیریت پسماند شهرهای هدف را آماده کنند و افزود: با توجه به قانون کمک به پسماندهای عادی شهرداری ها امیدواریم که در سال آینده منابعی اختصاص یابد تا بتوانیم به شهرداری های این شهرستان کمک کنیم.
وی با اشاره به اینکه در کشور روزانه ۵۸ هزار تن زباله تولید می شود، اضافه کرد: سرانه شهری از این مقدار ۸۰۰ گرم و سرانه روستایی ۵۰۰ گرم است که برنامه داریم که مراکز دفع که هفت هزار بود الان به سه هزار رسانده ایم و برنامه کاهش آنرا تا ۵۰۰ مورد در دستور کار داریم.


تعداد بازدیدها : ۲۸۱
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQZY-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟