سروش     RSS     Admin
۱۳۹۹/۱۲/۱۴

مراسم بهره برداری از ۱۰۰۴ پروژه شهرداری‌ها با حضور رئیس جمهور:

وزیر کشور:۱۰۰۴ پروژه شهرداریها با ارزش۱۰ هزار و ۱۸۱ میلیارد تومان افتتاح می شود/ ۲۶۹پروژه به ارزش۱۷۷۴ میلیارد تومان صرفاً به بوستان‌ها و توسعه فضای سبز شهری اختصاص دارد

وزیر کشور در آیین رونمایی و افتتاح پروژه های عمرانی شهرداری ها در حضور رئیس جمهور ، به رشد و توسعه شهرنشینی اشاره کرد و گفت: ۷۴ درصد جمعیت کشور در هزار و ۳۴۸ شهر سکونت دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در آیین رونمایی و افتتاح پروژه های عمرانی شهرداری ها در حضور رئیس جمهور ضمن گرامیداشت روز نیکوکاری و هفته منابع طبیعی، به رشد و توسعه شهرنشینی اشاره کرد و گفت: ۷۴ درصد جمعیت کشور در هزار و ۳۴۸ شهر سکونت دارند.
 
وزیر کشور ادامه داد: بودجه شهرداریها در سال ۱۳۹۹ معادل ۹۶ هزار میلیارد تومان و بودجه عمرانی کشور در سال ۱۳۹۹ معادل ۸۷ هزار میلیارد تومان بوده است که نشان دهنده  نقش تاثیرگذار شهرداریها در توسعه و عمران شهرهای کشور است.
 
دکتر رحمانی فضلی خطاب به رییس جمهور عنوان کرد: در دور اول آیین رونمایی از پروژه‌های شهرداری‌ها تعداد ۹۹ پروژه شاخص با ارزش ریالی معادل ۸ هزار میلیارد تومان در روز ۲۷ آذر ماه، با فرمان جنابعالی افتتاح گردید.

وی افزود: با توجه به ارائه گزارش روز ۲۷ آذر ماه خدمت حضرتعالی و قول داده شده مبنی بر افتتاح پروژه های شهرداریها به ارزش ریالی ۲۵ هزار میلیارد تومان تا پایان دولت دوازدهم؛ امروز در دومین آیین افتتاح پروژه‌ ها تعداد  ۱۰۰۴ پروژه در شهرهای کشور با ارزش ریالی معادل ۱۰ هزار و ۱۸۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد. اجرا و بهره‌برداری از این تعداد پروژه، موجب اشتغال تعداد ۶۷ هزار و ۹۰۰ نفر شده است. 

وزیر کشور ادامه داد: البته در دهه مبارک فجر نیز بیش از ۳۰ هزار پروژه با اعتباری بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان افتتاح گردیدکه تعداد زیادی از پروژه های شهرداریها نیز از آن جمله بود.

دکتر رحمانی فضلی به اهمیت ارتقاء کیفی محیط زیست شهرها اشاره کرد و گفت: ۳۸درصد پروژه های مذکور در راستای طرحهای حفظ محیط زیست و هوای پاک در شهرها، اجرا شده است.

وی گفت: همچنین با توجه به تقارن ایام با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، از مجموع پروژه‌های آماده بهره‌برداری؛  تعداد ۲۶۹ پروژه به ارزش ریالی ۱۷۷۴ میلیارد تومان صرفاً به موضوع احداث بوستان‌ها و توسعه فضای سبز شهری اختصاص یافته است. از ۱۲ مترمربع به ۱۵ مترمربع افزایش داشته است و ان شاءا... با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سایر پروژه های قابل افتتاح شهرداری‌ها به ارزش ریالی بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید.
وزیر کشور به مباحثی که در شهرداری ها اولویت داشته اشاره کرد و افزود: ساماندهی خدمات و نحوه بکار گیری نیرو و آموزش آنها بوده که تلاش شده انجام دهیم.

وی ادامه داد: تصویب طرح های کلان و ملی با همکاری دولت بوده که کمیسیون کلانشهرها به دستور جنابعالی برای اولین بار در دولت تشکیل شد. و پروژه های خیلی خوبی به وجود آمده است.
وزیر کشور گفت: در بحث پسماند شهری تصمیمات بسیار خوبی گرفته شد و در مجلس قانون گذاشته شد با مشارکت شهرداری، دولت و مردم، موضوع پسماند شهری با سرعت بسیار خوبی در حال پیشرفت است.

وی اظهار داشت: در بحث توزیع و ایجاد توازن و تعادل در حوزه خدمات شهری همه اعتبارات چه از محل مالیات ارزش افزوده و یا سایر محل ها که از طریق دولت به شهرداری داده می شود با شاخص های است که آن شاخص ها با ایجاد توازن و تعادل یعنی هم عقب افتادگی ها دیده می شود و هم قوت ها.

دکتر رحمانی فضلی خطاب به رییس جمهور گفت: یکی از کارهای بسیار خوبی که در شهرداری ها انجام شده و دستور جنابعالی بوده و پیگیری مکرر داشتید موضوع سامانه ها است.

وی افزود: تقریبا اکثر فعالیت ها در شهرداری مبتنی بر سامانه ها است و تا جایی که میسر بوده، حضور مردم به صورت مستقیم برای دریافت خدمات از شهرداری ها، حذف شده تا به روش های الکترونیکی انجام گیرد. اگر مراجعاتی هم هست به خاطر عادت به روش سنتی است که مراجعه می کنند.

وی به موضوع درآمدزایی شهرداری اشاره کرد و گفت: این موضوع را در دولت ساماندهی کردیم.
 
 لایحه بسیار جامع و خوب  برای دهیاری ها
 
وزیر کشور همچنین گفت:  ۳۷ هزار دهیاری از لایحه قوی و دقیق و درستی برخوردار نبودند که مبتنی بر تجربیات این چند سال، این لایحه تدوین و اخیرا هم در دولت تصویب شد.
 
همچنین وزیر کشور به تعیین تکلیف دهیارها از نظر بکارگیری و نحوه ارتباط شغلی که در جلسه سال ۱۳۹۶ به دهیاران قول داده شده است، اشاره کرد و گفت: یکی از آسیب هایمان در حوزه روستا این بود که مدیریت یکپارچه نداشتیم، هم بحث درآمد زایی و هم مدیریت واحد یکپارچه در عرصه روستایی.
 
وی تاکید کرد: همه دستگاه هایی که در امور روستا فعالیت می کنند با حفظ وظایف ذاتی و ماموریت هایشان باید با یک نوع هماهنگی از طریق دهیاری مواجه شوند که می تواند هم  در تغییر کاربری ها و هم خدمات رسانی و هم تعیین محدوده ها و هم از طرفی درآمد زایی برای دهیاری ها مبتنی بر اخذ عوارض باشد و البته با تعیین سیاست ها و نظارت دقیق وزارت کشور خواهد بود.


تعداد بازدیدها : ۳۳۷
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQZ2-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟