سروش     RSS     Admin
۱۳۹۹/۱۲/۰۹

سرانه فضای سبز مراکز استانها به ۱۵ متر مربع افزایش یافته است

مدیرکل دفتر محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: سرانه فضای سبز شهری در کشور به میزان ۱۲متر مربع و این میزان در کلانشهرها و مراکز استانها به میزان ۱۵ متر مربع افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سید حبیب راضی که با رادیو گفت و گو مصاحبه می کرد، افزود: طی سالهای اخیر ارتقای کیفیت محیطی شهرها با افزایش سرانه فضای سبز شهری در کشور به میزان 12متر مربع و توسعه کمربند سبز پیرامونی شهرها برای کاهش آلودگی هوا و صیانت از اراضی محدوده و حریم شهرها و همچنین تهیه و اجرای 550 طرح جداسازی شبکه آب خام از آب شرب شهری، زمینه استفاده بهینه از منابع آبی شهری را در جهت توسعه شایسته و پایدار شهرها و تحقق تکالیف مقرر در قانون هوای پاک فراهم نموده است.

وی اضافه کرد: بر اساس استانداردهای جهانی50 درصد فضای شهرها مربوط به کاربری های مسکونی، 25 درصد خیابان ها و معابر، 15 درصد فضای سبز و اماکن ورزشی و 10 درصد سایر کاربری هاست.

راضی در بخش دیگری از سخنانش تشکیل کمیسیون خاص امور کلان شهر تهران و سایر کلانشهرهای دولت و تدوین چند سند آسیب شناسی و لوایح مرتبط با شهرداری ها را از جمله دستاوردهای مهم مدیریت شهری پس از پیروز انقلاب اسلامی ایران عنوان نمود و گفت: اسناد آسیب شناسی شهرداریها در موضوعات وظیفه‌ای آنها از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با همکاری شهرداری ها و دستگاه های اجرائی ذیربط از جمله اقدامات مهم این کمیسیون بود که اسناد آسیب شناسی کلانشهرها در حوزه های آتش نشانی و امور ایمنی، مدیریت فضای سبز شهری، مدیریت پسماند، مدیریت بحران شهری، میادین میوه و تره بار، ساماندهی مشاغل، اصناف و فعالیت‌های شهری و آیین نامه های مربوط به آنها پس از تایید هیات محترم دولت در قالب مصوبه هیات دولت به دستگاهها ابلاغ شد.

وی افزود: به موجب مصوبه هیات دولت در زمینه میادین میوه و تره بار، فرایند تامین این محصولات از مزرعه تا سفره شهروندان پیش بینی شده تا میوه و سبزیحات با قیمت مناسب در اختیار شهروندان قرار گیرد.

وی ادامه داد: طی سالهای اخیر بازارهای محلی میوه و تره بار از سوی مدیریت شهری در شهرها ایجاد و در حال ارایه خدمات به مردم است و گسترش انها در دستور کار قرار دارد.

راضی در بخش دیگری از این مصاحبه اظهار کرد: با توجه تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر الگو برداری از نحوه ارتقاء شاخص های توسعه در شهرستان قلعه گنج استان کرمان، وزارت کشور براساس سه شاخص ضریب محرومیت، توسعه اقتصادی و توسعه اجتماعی اقدام به انتخاب 31 شهرستان کمتر توسعه یافته از تمامی استانهای کشور نمود و ضمن بهره گیری از ظرفیت های موجود در استانهای کشور، سند توسعه شهرستانهای منتخب تهیه و رونمایی شده و اکنون نیز اجرائی شدن سند مذکور با سرعت در دستورکار وزارت کشور ، سازمان شهردای ها و دهیاری های کشور با هدف توزیع خدمات و امکانات در سراسر کشور و توجه ویژه به مناطق کمتربرخوردار قرار دارد.

وی اضافه کرد: سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به پروژه های شهرداری های زیر 50 هزار نفر جمعیت در موضوعات آتش نشانی، توسعه فضای سبز، بهسازی معابر، مدیریت پسماند کمک می کند.
 


تعداد بازدیدها : ۱۸۸
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQYJ-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟