سروش     RSS     Admin
دفتر برنامه ریزی و توسعه مدیریت شهری

 

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: از سال 93 تاکنون 353 تقاضا از شهرداری ها برای ارتقاء درجه شهرداری دریافت شده که ضمن تشکیل 20 جلسه کارگروه درجه بندی شهرداری ها در این سازمان بررسی شده است.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور علی نوذر پور با بیان خبر فوق گفت : 79پرونده پس از بررسی، دارای شرایط لازم جهت ارتقاء درجه شناخته شده که مراتب در ابلاغیه وزیر محترم کشور اعلام شد.

 

وی افزود : 171 پرونده نیز پس از بررسی فاقد شرایط لازم جهت ارتقاء درجه شهرداری شناخته شد که به استانداریهای ذیربط اعلام شد.

 

نوذرپور در ادامه از ناقص بودن مدارک 90 پرونده و اعلام این موضوع به استانداری ها خبر داد و گفت :  13 پرونده دیگر نیز در حال بررسی است که نتیجه آن بزودی اعلام میشود.

 

شایان ذکر است دستورالعمل جدید درجه‌بندی شهرداری‌های کشور با در نظر گرفتن شاخص های درآمد، جمعیت و تقسیمات کشوری از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تدوین و به استانداری ها ابلاغ شده است.

 

در این دستورالعمل جداول کسب امتیاز درآمد، با اختصاص کمینه (کمترین) امتیاز به شهرداری‌های کم‌درآمد و بیشینه(بیشترین) امتیاز به شهرداری های پر درآمد کشور و با در نظر گرفتن برقراری رابطه منطقی بین بازه تغییرات درآمد شهرداری های کشور طراحی شده است.

 

 همچنین نحوه امتیازدهی شاخص جمعیت نیز در این دستورالعمل بر اساس بازه جمعیتی شهرهای ایران، مطابق آخرین آمار به روز و مصوب کشوری، طبقه بندی شده است. 

 
 
ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟